• cavsmediachillicot

Chillicothe High School Honor Roll Lists (1st Grading Period of 2022)

Freshmen

High Honor Roll

Naomi Adams, Keegan Allen, Olivia Barrows, Conner Bolen, Chase Brown, Sam Byrd, Jeremy Cain, Theo Cochran-Hill, Isaac Crawford, Alex Erslan, Thomas Fitton, Finley Folden, Andrue Frease, Elijah Frizzell, Maleah Geise, Abby Gibbons-Camp, Logan Good, Aurora Graves, Katelyn Gray, Cody Griffie, AJ Guba, Chevelle Hartley, Reagan Helmick, Claire Helsel, Aric Hines, Gavin Hopkins, Sarah Johansen, Addison Kelley, Tim Kessler, Sophie Knapp, Augustin Lake, David Legg, Darlene Maravilla, Evitt Marinkovic, Noah McAdams, Jett McAllister, Ista McNeal, Lincoln Meddock, Vivian Morgan, Jeremy Oates, Kaylee Poole, Kayleigh Rinehart, Carly Routte, Davinity Sams, Ashley Seymour, Eric Shope, Cannan Smith, Eryca Sommers, Roddy Spalding, Tylar Speakman ,Cooper Stoneking, Qiuchengxi Ashley Su, Clayton Sullivan, Kara Tapp, Austin Tyo, Kasey Watts, Keagan Willison, & Julian Woodfork.

Freshmen

Honor Roll

Emma Adkins, Addy Alexander, Tevaugn Beatty, Milton Beverly, Thayne Bobo, Pacey Boyer, Alayna Bradley, Trinity Bridenbaugh, Blake Carroll, Gage Cash, Maci Crawford, Madison Daniels, Landyn Day, Isaac Downs, Macie Elliott, Brooklyn Foster, Danea Gibson, Timothy Gibson, Levi Hamner, Hope Heneck, Evi Herna’ndez Marsh, Noah Hickman-Beck, Amelia Holsinger, Kaitlyn Hostettler, Garrett Johnson, Jadine Keeton, Landen King, Madelynn Kreis, Shawn Lintag, Shaelyn McElroy, Truitt McGlone, Madi Mead, Fred Meyers, Devin Morgan, Robert Olson, Landon Pitt, Layla Reisinger, Lily Riggin, Nemo Robinson, Jaxson Ross, Jasmine Seward, Danika Simpson, Honestie Simpson, Lamar Sopher, Alessea Stephenson, I’sis Stotridge, Nevaeh Thompson, Karissa Umphries, & Raylynn Whitley.


Sophomores

High Honor Roll

Kiera Archer, Ellie Austin, Cameron Badger, Aaron Ballentine, TJ Barr, Dominic Barron, Kynze Bayes, Brendan Beauregard, Antonio Bresliev, Mason Brown, Alphonzo Carr, Yanling Chen, Jace Copley, Andrea Cougill, Cole Crawford, Mercer Cutright, Alexis Detillian, Alyssa Dudley, Carter Dunfee, Bella Flores, Shaneah Foraker, Emily Gawelek, Madison Gothard, Meghan Gothard, Xander Graves, Vincent Haller, Tori Hammar, Judea Harding, Tashon Hendrix, Isaac Herlihy, Aidan Hopper, Harley Johnson, Chloe Jones, Talon Jones, Savannah Knapp, Charles Legg, Grace Lucas, Drey Lytle, Anne Maimone, JB Maravilla, Landon Mautz, Mallorie McCloy, Miranda McCloy, Brigs McDaniel, Payton McQuirt, McKenzie Mead, Addy Mendel, Avery Miller, Aidan Montgomery, Hailey Mytinger, Chris Nusbaum, Jose Ochoa Centeno, Jack Oyer, Kenzie Pabst, Lucas Parks, Asher Pendell, Noah Phillips, Alex Powers, Matthew Remley, Rodney Rutter, Addison Smith, R'eonna Smith, Ella Strauch, Jeremyah Teurman, Ledawn Thomas, Ray Throckmorton, Jesslynn Wachovec, Eden Wagner, & Benjamin Yandila.


Sophomores

Honor Roll

Laynee Algeo, Dakota Ayala, Gabriel Beardsley, Eliza Bethel, Christian Bloomfield, Emma Brown, Erin Brown, Treston Carl, Gage Cockrell, Luc Crum, Donraya Davidson, Kylie Delong, Jayci Douglas, Lily Farmer, Aidan Fischer, Sunny Garcia, Eli Geeb, Jayden Harrison, Zion Henson, Alyssa Hicks, Izac Holycross, Daniel Hurff, Zach Janes, Kaydence Melott, Juan Miller, Ethan Morris,Tyler Murnahan,Thao Nguyen, Ron Oyer, Nick Parker, Carson Rearley, Ryan Reed, Abby Richardson, Natalie Sabo, Braylin Scales, Kaylee Shepherd, Catie Sherman, Indika Strausbaugh, Ashley Tracy, Trent Wade, James Whitaker, Wyatt Wilson, Tiana Wingo, & Kiah Zimmerman.


Juniors

High Honor Roll

Kaimon Allen, Kendra Allen, Luke Austin, Ryan Blum, Dylan Bost, Jozie Brown, Kirsten Campos, Dominic Capocciama, Alexis Carroll, Ellie Cochenour, Avery Cox, Deacon Crawford, Lilly Detty, Talyn Doss, Caden Eblin, Kaleb Elliott, Emily Fischer, Isaiah Frizzell, Jack Gilbert, Staci Graves, Elijah Hardiesty, Kylee Hart, Nadia Hendershot, Caleb Hines, Cade Howard, Ajay Jewell, Tj Johnson, Noah Jones, Thomas Kessler, Kaiden Koch, Carly Lake, Evan Lake, Lydia Lansing, Haley Laughlin, Chance Leasure, Myles Lewis, Lucy Lloyd, Daejuan Lytle, Pierce Lytle, Bayleigh Mankin, Ali Mathis, Katherine McCallum, Danika McGee, Taylor McKillip, Lucas Mettler, Sophie Mickey, Liliana Mitchell, Ian Montgomery, Oscar Morgan, AJ Noel, Kayla Penn, Alara Porter, Lucas Rinehart, Justin Rubia, Saffi Saxon, Grace Schafer, Sam Schobelock, Mallory Seymour, Addie Smith, Benjamin Southers, Breanna Southwick, Austin Sprouse, Viona Thai, Caedence Turner, Evelyn Vitatoe, Maddy Ward, Morgan Webb, Mamo Willison, Malia Wright, & Faith Wrightsel


Juniors

Honor Roll

Lily Augg, Madison Beard, Sophie Bethel, Alexis Carroll, Asley Centeno Lopez, Landen Cox, Roger Delmoe, Kaiden Eakle, Danica Elliott, Tay Galloway, Ikasia Gause, Hannah Harrington, Nyanna Hatfield, Presley Hatmacher, Luke Hirschler, Haven Holmes, Taylor Hoover, Maddie Howard, Alina Jenkins, Cayden Lee, Siri Lincke, Avarie Lisi, Quinton Marcus, Autumn McAbee, Hendrix Myers, Quinlan Netter, Kayley Riggin, Wesley Scott, Lucas Sprague, Jordan Stevenson, Candice Way, & Macie Yoe.


Seniors

High Honor Roll

Austin Acosta-Martinez, Ally Alderman, Joshlynn Banks, Trevor Banks, Caleb Barfield, Christopher Beatty, James Beatty, Danny Bentley, Avery Brown, Draley Brown, Kamri Buskirk, Kaylee Caplinger, Yueqin Chen, Katherine Cochran-Hill, Evelyn Crall, Anna Crawford, Preston Crawford, Carden Cutright, Sarah Dombrowski, Mason Doughty, Paige Downing, Avery Erslan, Sam Ervin, Rey Escalera, Lacey Farley, Isabella Fischer, Simone Fleurima, Jesse Fornash, Andrew Fowler, Alyssa Gardner, Ava Guerra, Meryl Haller, Colin Halm, Jacey Harding, Morgan Harper, Madison Harrod, Keyera Hatfield, Mary Heigley, Silas Henson, Maeryn Hill, Courtney Hoover, Sierra Hopkins, Xavier Hostutler, Paige Huggins, Julia Janes, Madeline Johnson, Serenity Kennedy, Tre King, Gabe Knowles, Riley Large, Max Lassen, Aron Lee, Max Lee, Jacob Lemaster, Julie Lemaster, Kirsten Lewis, Allison Lutz, Gemma Maimone, Matt McCorkle, Adam McCullough, Kirsten McGraw, Annie Mundt, Murielle Ngalle, Kelsi Oyer, Sam Parker, Scotty Preston, Addie Price, Brooke Ratcliff, Allison Remley, Bella Riffe, Brooke Robison, Britton Rooney, Daniel Rourke, Packard Russell, Jesse Saxour, Rhiley Sayers, Cheyenne Seckman, Josiah Shanks, Anushka Sharma, Mason Siberell, Aiden Spaulding, Ethan Strausbaugh, Seth Strawser, Serenity Umphries, Jaydan Wachovec, Vince Wilkes, Jami Wilson, Misha Woodfork, Bella Woods, & Taysia Yusuf.


Seniors

Honor Roll

Lexi Alexander, Ryan Barnhart, Joshua Beverly, Maggie Black, Maddy Cotterman, Noah Dardinger, Delaney Dunn, Rene’ Good, Maverick Griesheimer, Michael Hicks, Akasha Jacobs, Jordan James, Marcus Knowles, Conner Leach, Chloe Martin, Gaten Miller, Cheyenne Minkos, Donny Myers, Paige Osborne, Gabe Parkham, Daniela Pena, Emma Powers, Quinn Rinehart, Ricky Sartin, Drew Schramm, Vivian Thompson, Erica Tilton, Aaron Valentine, & Carly Wright.


1,490 views0 comments